ثبت شرکت در عمان


ثبت شرکت در عمان به دو صورت انجام می شود طرف ایرانی حقیقی طرف ایرانی حقوقی متقاضی برای داشتن شرکتی در ایران مدارک ترجمه شده شرکت را ارائه و به عنوان طرف ایرانی حقوقی با طرف عمانی اقدام به ثبت شرکت نماید. طبق قوانین برای ثبت شرکت در عمان طرف ایرانی 70% و طرف عمانی 30% از سهام شرکت را دارا باشد. و این درصد برای ثبت شرکت در قوانین عمان مطرح شده است . اما طرف عمانی طبق قرارداد هیچ حق دخالتی در مدیریت و سود شرکت نخواهد داشت و بدون دخالت در مسائل داخلی طرف ایرانی منعقد می شود شرکت تنها به دریافت پولی به صورت ماهیانه و سالیانه اکتفا می نماید .

مزایای ثبت شرکت در عمان

 1. کشور عمان دارای چندین منطقه آزاد تجاری و ناحیه صنعتی است که به کشورهای خارجی حق مالکین اعطا می نماید، و تا 50 سال آنها را از مالیات معاف می کند.
 2. برای انتقال کالا تاجران ایرانی می توانند از بندر صحار کالا های خود را منتقل و از این طریق واردات کالا به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.
 3.  شرکت بامسولیت محدود LLC است که در کشورعمان به ثبت رسیده است. از سود سهام، مالیات تکلیفی و اموال، و مالیات بر ارزش افزوده معاف می باشد.
 4. امکان واردات و صادرات کالا به تمامی نقاط جهان بدون محدودیت های بین المللی
 5. امتیاز عضو بودن کشور عمان در سازمان تجارت جهانی (WTO) 
 6. امنیت بسیار بالا و ثبات اقتصادی جهت سرمایه گذاری بلند مدت
 7. سهولت دریافت ویزای شینگن انگلیس، کانادا و...
 8. افتتاح حساب بانکی در بانک معتبر بین المللی
 9. دریافت اقامت کار با ارزش در کشور عمان
ثبت شرکت در عمان

سرمایه گذاری در عمان

عمان یکی از کشورهای عالی برای سرمایه گذاری در منطقه است، از ثبات سیاسی  و اقتصادی خوبی در منطقه دارا می باشد و معملات تجاری به سهولت انجام می شود. کارآفرینان بدون هیچ مشکلی از راه دور کار می کنند و قانونگذاران  کشور عمان همواره  در تلاش هستند در یک محیط  دوستانه به تجارت و کسب و کار بپردازند. اشخاصی که قصد دارند به ثبت شرکت در عمان بپردازند می توانند در مناطق آزاد عمان نیز شرکت مورد نظرخود را به ثبت  برسانند. فرد متقاضی برای ثبت شرکت در منطقه آزاد عمان می تواند مالکیت 100% شرکت  را به عهده گرفته و همچنین فرد متقاضی برای ثبت شرکت در منطقه آزاد عمان، باید بیزینس پلن قوی ارائه  نماید تا بتواند شرکت خود را به  ثبت  برساند. 

چه بانکهایی در عمان قراردارند


1.بانک عمان الدولی

2.بانک مسقط

3.الوطنی العمانی

4.BANK OF BAVODA

5.STATE BANK OF TRAVENKOR

سه نوع ثبت شرکت در عمان می توان به ثبت رساند

 • 100% سهامدار عرب
 • در صورت ثبت شرکت در  این روش یک نفر تبعه عمان به عنوان مالک اسمی شرکت انتخاب می گردد. و این روش شامل دریافت دو ساله کارت عمان و افتتاح حساب بانکی و کلیه امور مالی و کاری از طریق ثبت شرکت می شود . به واسطه وکالت نامه تام الاختیار از فرد عمانی به شما واگذار می شود هزینه ثبت در این روش نسبت به سایر روشها بسیار معقول تر و مطمئن تر می باشد
 • سهامدار ایرانی
 در این روش 3 نفر به عنوان سهامدار می توانند وارد شرکت شوند. و از کلیه مزایای ثبت شرکت در عمان برخوردار شوند. به واسطه این نوع ثبت شرکت سهامداران می توانند برای افراد خانواده اقدام به دریافت کار اقامت کنند.
 • 70%عرب و 30 % ایرانی
      یک نفر سهامدار ایرانی وارد شرکت شده و کارت اقامت یکساله دریافت می کنند. و از کلیه  مزایای ثبت شرکت و افتتاح حساب بهره مند می شوند به واسطه  اقامت در عمان شما می توانید بحث ویزای شینگن و ویزای انگلیس و کانادا را به راحتی بگیرید. مدت زمان انجام این کار یک هفته طول می کشد.


قانون علامت تجاری درعمان

تعریف علامت تجاری در کشور عمان به این گونه می باشد که هرگونه علامتی مشخصاتی را  به صورت گرافیکی کالاها و خدمات  از هم متمایز می کند، علامت تجاری در عمان نام دارد. یک علامت تجاری ممکن است مشتمل بر کلمات (حتی نام افراد) باشد طرح، گروه، رنگها، یا ترکیب رنگها، علامتهای جغرافیایی، بو یا مزه باشد.  

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان

 • پرینت حساب 6 ماهه بانکی (در صورتیکه خود شخص ایرانی بخواهد سهامدار باشد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه (در صورتیکه خود شخص ایرانی بخواهد سهامدار باشد)
 • اسکن پاسپورت موسس و مدیر عامل
 • نام و نوع و فعالیت شرکت
 • گریدهای (اول تا چهار) و ممتاز که نسبت به سرمایه مشخص می شود
 • ارائه حداقل دو نام انتخابی برای شرکت
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء که در ( انواع ثبت شرکت توضیح داده شده است)
 • مشخص کردن مدیر عامل

انواع سرمایه گذاری در عمان

 • طریق ثبت شرکت
 • خرید ملک
 • سپرده بانکی
 • خرید اوراق قرضه و سهام
 • اخذ اقامت و تابعیت عمان 

مزایای سرمایه گذاری در عمان

 • از نظر جغرافیایی و به علت دسترسی به آبهای آزاد می تواند پل ارتباطی مناسبی برای صادرات و واردات داشته باشد
 • شرایط اقتصادی این کشور رو به رشد بوده است و زمینه ای برای سرمایه گذاری برای ایرانیان را فراهم کرده است
 • سرمایه گذاری درعمان با ارزهای خارجی خواهد بود و مسائلی همچون بی ارزش شدن ریال در سالهای اخیر در آن تاثیر نخواهد گذاشت .

انواع مالیات در عمان

مالیات بر درآمد

در عمان مالیات بر درآمد وجود ندارد و این برای مهاجران صدق می کند. نبود مالیات بر درآمد و کم هزینه بودن زندگی مهاجران زیادی را به کشور جذب می کند در حال حاضر عمان با 28 کشور معاهده مالیاتی دارد. 

تمبر مالیاتی

تمبر مالیاتی برای افرادی است که برای خرید املاک و مستغلات در عمان  شامل مالیات 3 درصدی می شوند از آنجایی که خرید ملک در عمان محدودیت هایی دارد، مهاجران ترجیح می دهند ملکی را اجاره نمایند که مشمول این نوع مالیات در عمان نخواهند شد

مالیات شرکتی

اکثر درآمد مالیاتی عمان، از درآمد شرکت ها ناشی می شود اگر شما مهاجر هستید و صاحب کسب وکاری در عمان هستید مهم است که درباره نرخ مالیات شرکتها و الزامات آن آگاه باشید نرخ مالیات شرکتها 15% می باشد این نوع مالیات فقط مخصوص مهاجران خواهد بود.

مالیات برارزش افزوده

در کشور عمان برای بیشتر کالاها، مالیات فروش وجود ندارد از سپتامبر 2019 (5% مالیات بر ارزش افزوده) در نظر گرفته می شود این امر به پایین بودن هزینه های زندگی کمک خواهد کرد.

فرم درخواست سرمایه گذاری

عمان بهشت سرمایه گذاران خاورمیانه