ثبت شرکت در استرالیا


استرالیا یک کشور در حال توسعه است که اقتصادش بر پایه بازرگانی و کشاورزی شکل گرفته است . تجارت استرالیا برمبنای بازار آزاد و حداقل محدودیت در واردات کالا و خدمات است که افزایش بازدهی، رشد بیشتر، پویایی و انعطاف پذیری، اقتصاد استرالیا را در برداشته و رقابت شدیدی را در ارائه کالا و خدمات ایجاد کرده است.

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

 • بررسی  صلاحیت  مدیریت شرکت
 • بررسی طرح شرکت و مزایا  و میزان سود دهی و معایب شرکت
 • بررسی تمکن مالی مدیر شرکت جهت انجام  تعهدات وی  در شرکت
 • تکمیل فرمهای  مشخص شده  و معرفی کامل شرکت
 • مشخص کردن  آدرس برای محل موقعیت  شرکت
 • معرفی  کامل اعضای  خانواده و ارائه  مدارک هویتی

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در استرالیا

 • اسکن گذرنامه های موسس مدیر عامل
 • نام و نوع و زمینه فعالیت شرکت
 • ارائه حداقل دو نام انتخابی برای نام شرکت
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء و مشخص کردن مدیر عامل شرکت
 • نیاز به شریک استرالیایی ندارد
 • نیاز به دو مدیر عامل دارد که یکی شاید باید شهروند استرالیایی باشد
 • مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت دو هفته می باشد
 • نیاز به سهم سرمایه و سرمایه اولیه ندارد

انواع ثبت شرکت در استرالیا

اگر قصد دریافت اقامت دراسترالیا را با ثبت شرکت دارید بهتر است  از وکلای مهاجرتی استرالیا، مشاوره بگیرید و فراموش نکنید که پس از ثبت شرکت در استرالیا باید پرداخت به موقع  مالیات را در الویت قرار دهید اداره مالیات استرالیا، بر درآمد و هزینه های شرکت بین المللی به صورت دقیق نظارت می کند، و معمولا هر سه ماه  یکبار میزان مشخصی از این شرکت ها ارزش افزوده را از این شرکت ها دریافت می کند.
در اینجا به انواع  ثبت شرکت در استرالیا اشاره می کنیم:

ثبت شرکت به عنوان شخص حقیقی (sole trader business)

در این نوع  ثبت  شرکت، مالک فقط شخص حقیقی است. در یک  شرکت حقیقی همه مسئولیت های قانونی شرکت به عهده فرد  متقاضی است که درخواست  ثبت شرکت می دهد. با ثبت این نوع  شرکت، مالیات پرداختی شما کمتر از سایر انواع  شرکتها ست.

ثبت شرکت مشارکتی (partnership business)

در این  نوع  شرکت مسئولیت اداره امور شرکت، به عهده جمعی از افراد  و یا نهادهاست. و همه مسئولیتهای قانونی شرکت، به عهده  مجموعه  شرکاست. اگر می خواهید به آسانی  و حداقل هزینه در استرالیا شرکت  ثبت کنید، یکی از بهترین گزینه هاست. در این نوع شرکت افزایش سرمایه  بسیار چشمگیر است  و  انحلال شرکت و باز پس گیری سهم هر یک از شرکاء به  راحتی امکان پذیر است.

ثبت کمپانی (company)

در این نوع ثبت  شرکت،  سهم سهامداران به حداقل می رسد  و موجودیت  قانونی  شرکت از سهامداران جداست، در این نوع از ثبت شرکت در استرالیا، سود به حداکثر می رسد و سهامداران در مقابل بدهی های شرکت  تعهدی ندارند. معمولا این نوع  ثبت شرکت برای تجارت هایی با ریسک بالا توصیه می شود.

ثبت شرکت سهامی خاص (Registered Joint Stock Company)

در شرکت های سهامی خاص  فقط  یک  مدیر و یک بازرس کفایت می کند. اما در شرکت های  سهامی عام  باید دو نفر از مدیران و یک نفر بازرس، مقیم کشور استرالیا باشند.

ثبت شرکت سهام عام (Registered Public Company)

اصولا این  شرکتها برای کسب و کارهای بزرگی هستند که  باید  حداقل  یک بازرس و سه مدیر در آن وجود داشته باشد، همچنین  وجود هیئت مدیره  هم در این شرکت ها ضروری است.

مالیات شرکت های بین المللی در استرالیا

پس از  ثبت شرکت در استرالیا، باید پرداخت به موقع مالیات را در دستور کار خود قرار دهید. اداره مالیات، بر درآمد و هزینه های شرکتهای بین المللی به صورت  دقیق نظارت می کند. به طور کلی شرکت شما باید 27.5% از سود سالیانه  را به عنوان مالیات  پرداخت کند.

 دریافت کداقتصادی(ABN) برای ثبت شرکت در استرالیا

شما قادر به  شروع  کسب و کار در استرالیا نیستید، مگر اینکه یک کد  اقتصادی در استرالیا داشته باشید. این کد 11 رقمی منحصرا برای کسب و کار شما صادر می شود. برای دریافت  کد اقتصادی باید موارد زیر را ارائه  دهید.  

 • ریز اطلاعات شخصی
 • اطلاعات  کسب و کارتان
 • ریز اطلاعات  شرکاء
 • دلایل شما برای درخواست  این کد
 • جزئیات  فعالیت کسب و کارتان
 • اظهارنامه ای مبنی برصحت اطلاعات داده  شده در، درخواست

              با داشتن کد اقتصادی در استرالیا قادر خواهید بود

 • نام کسب و کارتان را کسب کنید.
 • مالیات هایی مثل مالیات بر کالا و خدمات GST
 • سفارش کالا و خدمات یا  فرستادن صورتحساب، کسب و کارتان را به  بقیه  معرفی کنید.

اگر بخواهید می توانید جداگانه  برای دریافت  کد اقتصادی در استرالیا  و نام  کسب و کارتان اقدام کنید. اما درخواست دادن برای هر دویشان به طور همزمان راحت تر است. بهتر است قبل از اینکه به دنبال طراحی  وبسایت، لوگو یا سایر موارد باشید، درباره  نام کسب  و کارتان  تصمیم بگیرید در غیر این صورت، اگر نام کسب و کارتان  تغییر کند، مجبور می شوید همه چیز را  تغییر دهید. اگر لوگویی  برای  کسب و کارتان  طراحی می کنید حق امتیازش  را هم ثبت کنید تا دیگران نتوانند از کار شما کپی  کنند. 

استعلام نام های تجاری در سامانه (ASIC)

فعالیت های تجاری شما تحت نام  یا برندی که برای شرکتتان انتخاب می کنید انجام می شود. برای  مشخص کردن این  که  یک نام تجاری برای ثبت در دسترس است یا نه، کمیسیون اوراق  بهادار و سرمایه گذاری در استرالیا، این  سامانه  استعلام  نام تجاری  را در اختیار شما قرار می دهد.

ثبت شرکت در استرالیا و ویزای 457

ویزای 457 برای بزینس های مذکور استرالیایی  و یا نماینده  شرکت خارجی در استرالیا  و مدیران  و نمایندگان  و کارمندان تجارت می باشند. این روش برا ی بیزنسی است که قصد  تبدیل به اسپانسر شغلی استاندارد را دارد. شرط اصلی دریافت این نوع  ویزا داشتن یک اسپانسر در استرالیاست. 

 1. مزایای  ویزای 457 استرالیا
 2. اخذ ویزای موقت  با اعتبار 4 ساله
 3. قابل تبدیل به اقامت دائم  با  دو سال اقامت  در استرالیا
 4. امکان همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 5. امکان اسپانسر برای مدیران و سهامداران  و کارمندان شرکت
 6. امکان ورود متعدد  و عدم  وجود  محدودیت در دفعات  ورود به  استرالیا
 7. در این  نوع  ویزا نیاز به  مدرک آیلتس وجود  ندارد.

انواع مالیات در استرالیا

مالیات بر درآمد

مقدار پولی است که از درآمد شرکت کسر می شود و به دولت پرداخت می شود این مقدار پول در طی سالی که شما کسب درآمد می کنید پرداخت می شود به طور مثال اگر شما برای کارفرما کار می کنید کارفرما مالیات بر درآمد شما را از حقوق ماهیانه شما کسر می کند و از طرف شما به اداره مالیات استرالیا پرداخت می کند. 

مالیات طرح خدمات درمانی

علاوه بر مالیات بر درآمد، بیشتر افراد باید مالیات خدمات درمانی را نیز پرداخت کنند مالیات خدمات درمانی مشمول 2% از درآمد مشمول مالیات شما می شود این مالیات برای کمک تامین بودجه خدمات درمانی استرالیا مورداستفاده قرار می گیرد این مالیات به شما اجازه می دهد که شما در بیمارستان های دولتی به طور رایگان تحت مراقبت و درمان قرار بگیرید کسانی که درآمدشان کم است، هزینه مالیات مراقبت پزشکی برایشان کاهش می یابد.

ثبت شرکت در استرالیا