ثبت شرکت در عمان


ثبت شرکت در عمان با قابلیت صد در صد ایرانی برای ورود با بازار جهانی.
مرکز تجارت بین الملل فکر برتر در راستای توسعه صادرات ایرانی و راه اندازی بازار ایرانی در عمان و در نهایت صادرات محصولات ایرانی به کشورهای مختلف به وسیله ثبت شرکت، اخذ اقامت و افتتاح حساب بانکی برای صاحبان کسب و کار که در صورت معرفی از سوی مرکز الاستثمار الدولي هزینه ها مطابق با یک شهروند عمانی محاسبه می گردد، اقدام نموده است. قیمت ثبت شرکت در عمان از 1200 ریال عمانی آغاز میشود.


طرحهای سه گانه حضور در بازار عمان

طرح اول

اینکه تولید کنندگان نمایندگی فروش و اجازه ثبت برند به عاملیت فروش یعنی (مرکز الاستثمار الدولی) میدهد که بدون حضور صرفا کالا توسط تیم بازرگانی به فروش میرسد.

معایب:

این روش صورتی است که تولید کننده هیچ برند دیگری را نمی تواند با شماره پروانه ساختش در کشور مقصد به فروش برساند.

مزایا:

میزان تولید افزایش میابد و کیفیت محصول و بسته بندی به دلیل اینکه باید بین المللی باشد ارتقا میابد.

طرح دوم:

تولید کننده شرکت و برند خود را در کشور مقصد به ثبت میرساند و چون میخواهد کالا خود را در ایران تولید کند برای حفظ برند و حضور در بازار کشور مقصد جنس را با پکینک ایرانی وارد بازار عمان مینماید و به دلیل داشتن اقامت و شماره حساب و ویزا کارت میتواند فروش محصول را انجام دهد، میتواند فروش محصول را انجام دهد.

معایب:

اینکه چون کالا ایرانی است و کالا رقابتی میباشد و هیچ حمایتی برای حضور کالا توسط دولت عمان وجود ندارد صرفا میتوانند به دلیل اختلاف زیاد قیمت محصول خود را به فروش برسانند ولی فقط کشورهایی که کالای ایرانی میخرند مخاطب میباشند.

مزایا:

اینکه بدون دردسر میتوانند فروش محصول داشته باشند در کشورهایی که کالای ایرانی میخرند.

طرح سوم:

به دلیل اینکه شرکت و برند در عمان ثبت میشود میتوانند درخواست زمین رایگان دولتی در سال اول که در سال بعد سالیانه هزار ریال عمان برای هر هزار متر و بعد به مدت 44 سال هر سال 2000 ریال میباشد که البته پیشنهاد میشود به دلیل ختلاف قیمت بیش از حدی که در ایران و عمان در ساخت سوله وجود دارد سوله در ایران ساخته و صرفا تصب گردد که البته این خود روش بسیار خوبی برای کسب درآمد میباشد چون سوله ساخته شده ماهیانه بین دو تا سه هزار ریال اجاره داده میشود بعداز آن میتوانند با توجه به داشتن شرکت ثبت شده کالا یا به صورت بالکی یا صنایع تبدیلی ریپکینگ شده با شماره لایسنس ساخت عمان وارد کلیه کشورها جهان بدون هیچ تغییر و واسطه گردد ضمن اینکه حمایت کامل کشور عمان را برای حضور در مارکت ها خواهند داشت. پس از باز شدن پروازهای عمان بعداز عید قربان نمایشگاه تخصصی برای هریک از گروه های تولید محصولات ایرانی برگزار میشود این امر رسالت فکر برتر برای صادراتی میباشد و پس از سه روش تولید کنندگان در بازار جهانی حضور پیدا میکنند که متعاقبا اعلام می شود به همین دلیل طرح حمایتی با مبلغ بسیار پایین تر برای تولید کنندگان و بازرگانان جهت حضور در دست اجرا قرار گرفته.مزایای ثبت شرکت در عمان

 1. کشور عمان دارای چندین منطقه آزاد تجاری و ناحیه صنعتی است که به کشورهای خارجی حق مالکین اعطا می نماید، و تا 50 سال آنها را از مالیات معاف می کند.
 2. برای انتقال کالا تاجران ایرانی می توانند از بندر صحار کالا های خود را منتقل و از این طریق واردات کالا به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.
 3.  شرکت بامسولیت محدود LLC است که در کشورعمان به ثبت رسیده است. از سود سهام، مالیات تکلیفی و اموال، و مالیات بر ارزش افزوده معاف می باشد.
 4. امکان واردات و صادرات کالا به تمامی نقاط جهان بدون محدودیت های بین المللی
 5. امتیاز عضو بودن کشور عمان در سازمان تجارت جهانی (WTO) 
 6. امنیت بسیار بالا و ثبات اقتصادی جهت سرمایه گذاری بلند مدت
 7. سهولت دریافت ویزای شینگن انگلیس، کانادا و...
 8. افتتاح حساب بانکی در بانک معتبر بین المللی
 9. دریافت اقامت کار با ارزش در کشور عمان

ثبت شرکت:

کلیه ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان برای این که بتوانند اقامت مستثمری و حساب بانکی داشته باشند باید شرکت ثبت نموده تا از طریق شماره ثبت کشور عمان با قابلیت ثبت صد در صد ایرانی قادر به ورود به عرصه صادرات جهانی شوند. ثبت برند:

تمامی تولیدکنندگان می توانند با ثبت برند در عمان امکان ثبت در کنوانسیون مادرید و ثبت بین المللی را داشته باشند.

اخذ نمایندگی:

کلیه ی صاحبان مشاغل از طریق ثبت شرکت در عمان می توانند برای اخذ نمایندگی شرکت های خارجی اقدام نموده و نمایندگی اختصاری محصولات مورد نظر خود را داشته باشند.

اختصاص زمین دولتی:

دولت عمان برای صادرکنندگان معرفی شده از سوی مرکز الاستثمار الدولي که سابقه فعالیت مرتبط دارند و قصد ایجاد فضای کسب و کار در کشور عمان جهت صادرات مجدد به کشورهای مختلف را دارند زمین صنعتی دولتی اختصاص می دهد.

ثبت شرکت در عمان

سرمایه گذاری در عمان

عمان یکی از کشورهای عالی برای سرمایه گذاری در منطقه است، از ثبات سیاسی  و اقتصادی خوبی در منطقه دارا می باشد و معملات تجاری به سهولت انجام می شود. کارآفرینان بدون هیچ مشکلی از راه دور کار می کنند و قانونگذاران  کشور عمان همواره  در تلاش هستند در یک محیط  دوستانه به تجارت و کسب و کار بپردازند. اشخاصی که قصد دارند به ثبت شرکت در عمان بپردازند می توانند در مناطق آزاد عمان نیز شرکت مورد نظرخود را به ثبت  برسانند. فرد متقاضی برای ثبت شرکت در منطقه آزاد عمان می تواند مالکیت 100% شرکت  را به عهده گرفته و همچنین فرد متقاضی برای ثبت شرکت در منطقه آزاد عمان، باید بیزینس پلن قوی ارائه  نماید تا بتواند شرکت خود را به  ثبت  برساند. 

چه بانکهایی در عمان قراردارند


 1. بانک عمان الدولی
 2. بانک مسقط
 3. الوطنی العمانی
 4. BANK OF BAVODA
 5. STATE BANK OF TRAVENKOR

دو نوع ثبت شرکت در عمان می توان به ثبت رساند

 • 100% سهام دار عرب:
در صورت ثبت شرکت در  این روش یک نفر تبعه عمان به عنوان مالک اسمی شرکت انتخاب می گردد. و این روش شامل دریافت دو ساله کارت عمان و افتتاح حساب بانکی و کلیه امور مالی و کاری از طریق ثبت شرکت می شود . به واسطه وکالت نامه تام الاختیار از فرد عمانی به شما واگذار می شود هزینه ثبت در این روش نسبت به سایر روشها بسیار معقول تر و مطمئن تر می باشد. • سهام دار ایرانی:
در این روش 3 نفر به عنوان سهامدار می توانند وارد شرکت شوند. و از کلیه مزایای ثبت شرکت در عمان برخوردار شوند. به واسطه این نوع ثبت شرکت سهامداران می توانند برای افراد خانواده اقدام به دریافت کار اقامت کنند.


قانون علامت تجاری درعمان

تعریف علامت تجاری در کشور عمان به این گونه می باشد که هرگونه علامتی مشخصاتی را  به صورت گرافیکی کالاها و خدمات  از هم متمایز می کند، علامت تجاری در عمان نام دارد. یک علامت تجاری ممکن است مشتمل بر کلمات (حتی نام افراد) باشد طرح، گروه، رنگها، یا ترکیب رنگها، علامتهای جغرافیایی، بو یا مزه باشد.  

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان

 • پرینت حساب 6 ماهه بانکی (در صورتیکه خود شخص ایرانی بخواهد سهامدار باشد)
 • گواهی عدم سوء پیشینه (در صورتیکه خود شخص ایرانی بخواهد سهامدار باشد)
 • اسکن پاسپورت موسس و مدیر عامل
 • نام و نوع و فعالیت شرکت
 • گریدهای (اول تا چهار) و ممتاز که نسبت به سرمایه مشخص می شود
 • ارائه حداقل دو نام انتخابی برای شرکت
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء که در ( انواع ثبت شرکت توضیح داده شده است)
 • مشخص کردن مدیر عامل

انواع سرمایه گذاری در عمان

 • طریق ثبت شرکت
 • خرید ملک
 • سپرده بانکی
 • خرید اوراق قرضه و سهام
 • اخذ اقامت و تابعیت عمان 

مزایای سرمایه گذاری در عمان

 • از نظر جغرافیایی و به علت دسترسی به آبهای آزاد می تواند پل ارتباطی مناسبی برای صادرات و واردات داشته باشد
 • شرایط اقتصادی این کشور رو به رشد بوده است و زمینه ای برای سرمایه گذاری برای ایرانیان را فراهم کرده است
 • سرمایه گذاری درعمان با ارزهای خارجی خواهد بود و مسائلی همچون بی ارزش شدن ریال در سالهای اخیر در آن تاثیر نخواهد گذاشت .

انواع مالیات در عمان

مالیات بر درآمد

در عمان مالیات بر درآمد وجود ندارد و این برای مهاجران صدق می کند. نبود مالیات بر درآمد و کم هزینه بودن زندگی مهاجران زیادی را به کشور جذب می کند در حال حاضر عمان با 28 کشور معاهده مالیاتی دارد. 

تمبر مالیاتی

تمبر مالیاتی برای افرادی است که برای خرید املاک و مستغلات در عمان  شامل مالیات 3 درصدی می شوند از آنجایی که خرید ملک در عمان محدودیت هایی دارد، مهاجران ترجیح می دهند ملکی را اجاره نمایند که مشمول این نوع مالیات در عمان نخواهند شد

مالیات شرکتی

اکثر درآمد مالیاتی عمان، از درآمد شرکت ها ناشی می شود اگر شما مهاجر هستید و صاحب کسب وکاری در عمان هستید مهم است که درباره نرخ مالیات شرکتها و الزامات آن آگاه باشید نرخ مالیات شرکتها 15% می باشد این نوع مالیات فقط مخصوص مهاجران خواهد بود.

مالیات برارزش افزوده

در کشور عمان برای بیشتر کالاها، مالیات فروش وجود ندارد از سپتامبر 2019 (5% مالیات بر ارزش افزوده) در نظر گرفته می شود این امر به پایین بودن هزینه های زندگی کمک خواهد کرد.

فرم درخواست سرمایه گذاری