ثبت شرکت در کانادا


ثبت شرکت در کانادا و راه اندازی کسب و کار در این کشور یکی از روشهای مهاجرت به کاناداست. تقریبا تمام مشاغل در کانادا برای اجرا باید به عنوان یک برنامه کسب و کار در ایالت محل اجرا ثبت نام کنند. نام تجاری شرکت در تمام اشکال شرکت ثبت شود و این الزام قانونی برای ثبت شرکت در کانادا می باشد. جهت ثبت شرکت در کانادا باید قوانین سرمایه گذاری در این کشور و همچنین عرف کسب و کار اطلاع داشته باشید پیش از اقدام شرایط را بسنجید و با کارشناسان و وکلای با تجربه مشورت کنید. برای ثبت یک شرکت یا کسب و کار در کانادا باید یک دفتر رسمی و آدرس مشخص در کانادا داشته باشید و نام منحصر به فرد شرکت خود را تعیین کنید .

محدوده ثبت شرکت در کانادا و فعالیت آن به سه شکل انتخاب و انجام می شود


1. ثبت شرکت در فدرال که امکان فعالیت در سراسر کانادا را دارد. 

2. ثبت سرکت در یک استان :تنها اجازه فعالیت در همان استان رادارد. 

3. ثبت شرکت در استانهای مختلف

حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا می بایست 100 تا 150 هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشید. میزان سرمایه اصلی برای راه اندازی کسب و کار شما به طرح شرکت بستگی دارد. هر چه قدر این طرح بزرگ تر و گسترده تر تعیین شود سرمایه بیشتری برای راه اندازی آن مورد نیاز است. توصیه می شود برای انتخاب درست با مشورت وکیل با سرمایه پیشنهادی طرحی را برای راه اندازی معرفی و تعیین کنید که از هزینه های اضافی و غیر قابل پیش بینی جلوگیری شود. 

مراحل ثبت شرکت در کانادا

اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کانادا

  • اسکن گذر نامه های موسس و مدیر عامل
  • نام و نوع و زمینه فعالیت شرکت
  • ارائه حداقل دو نام انتخابی برای نام شرکت
  • تعیین درصد سهام هر یک از شرکاء و مشخص کردن مدیر عامل شرکت
  • مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت سه هفته می باشد

مراحل ثبت شرکت در کانادا سه حالت زیر می باشد

  • اخذ ویزای کاری کانادا از طریق ثبت شرکت در کانادا، وقتی شرکت در کانادا به ثبت رسید بعد از آن می توانند درخواست ویزای کاری کنند. وقتی با ویزای کاری وارد کانادا شدند بعد از آن که کارمند استخدام کنند و یک طرح تجاری (BUSIESS PLAN) درست کنند و حداقل 150000 دلار کاندایی در یک بخش تجاری در کانادا سرمایه گذاری کند. و زمانیکه که طرح تجاری شان از طرف دولت تایید شد، بعد برایشان مجوز فعالیت کاری داده خواهد شد
  • وقتی با ویزای کاری وارد کانادا شدند بعد با پرداخت 20000 دلار کانادایی برای وکیل می توانند ویزای کاری شان را به اقامت تبدیل کنند
  • می توانند با پرداخت 350000 دلار کاندایی به دولت کانادا در قدم اول اقدام به درخواست اقامت دائم کانادا کنند. بعد از دریافت اقامت دائم می توانند اقدام به درخواست گذر نامه کانادایی را کنند که در مدت سه ماه اخذ خواهد شد.

انواع ثبت شرکت در کانادا

شرکت سهامی (corporation)

شرکت به عنوان شخص حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود مزیت این نوع شرکت این است که حداقل دو نفر سهامدار لازم است که کارهای اداری آن صورت بگیرد در صورت ورشکستگی، سهامداران آن ورشکسته تلقی نمی شود. در این نوع ثبت شرکت مزایایی همچون حمایت های مالی از طرف دولت، حقوق مالیاتی مناسب دارد و کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری از این طریق است  ثبت شرکت سهامی به دو صورت ثبت می شود: 

  • شرکت سهامی به شکل استانی
  • شرکت سهامی به شکل فدرال

شرکت مالکیت انحصاری (sole proprietorship)

مالکیت در این نوع شرکت در اختیار یک نفر است که به مالکیت انحصاری معروف است شخصی که سهامدار انحصاری شرکت است مدیر عامل است و کلیه قراردادها و اموراداری در اختیار اوست درآمد شرکت با درآمدهای مدیر عامل جمع می شود و سبب افزایش مالیات پرداختی می گردد اگر شرکت ورشکسته شود و یا منجر به فوت مدیر عامل یا از دست دادن دارایی مدیر عامل شود امکان نقل و انتقال شرکت به شخص ثانویه وجود ندارد. این روش مناسبی برای سرمایه گذاری برای سایر سهامداران نیست.

مشارکت (partnership)

در این نوع ثبت دو یا چند نفر با هم یک شرکت یه صورت مشارکتی تاسیس نمایند در این نوع شرکت به دلیل پیچیدگی هایی در مسائل حقوقی وجود دارد باید دقت شود که سهامداران از آشنایی خوبی با یکدیگر برخوردار باشند شرکت مشارکتی شبیه شرکت مالکیت اختصاصی است با این تفاوت که درآمد حاصل از تجارت شرکت بین شرکاء تقسیم می شود.

 تعیین قوانین شرکت برای ثبت شرکت در کانادا


در این مرحله قوانین  شرکت که به امضای مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت برسد را تعیین کنید. در فرم مقررات شرکت موارد زیر ذکر شود:

1. نام پیشنهادی شرکت

2. استان و ایالت محل ثبت شرکت

3. تعداد مدیران شرکت

4. مقدار و سهام تعداد شرکت و نحوه انتقال آنها

5. هرگونه محدودیتی برای کسب و کار شما وجود دارد.
 
6. هرگونه قانونی برای شرکت

7. فرم قوانین شرکت باید به زبان انگلسی یا فرانسه باشد.

 انتخاب نام تجاری برای ثبت شرکت در کانادا 

قبل شروع به ثبت شرکت در کانادا باید نام شرکت خود را تعیین کنید. نام شرکت ابزاری تبلیغاتی برای معرفی شرکت شما به مشتریان است. می تواند کسب و کار و نوع فعالیت شما را به مشتریان معرفی کند نام شرکت بخش مهمی از هویت کسب و کار شماست برخی نکات که باید برای انتخاب نام شرکت باید در نظر بگیرید:


1) نام های کوتاه را انتخاب کنید. 

2) نامهای توصیفی به مشتریان می فهماند که  شرکت شما چه  فعالیتی دارد. 

3) نامهای حرفه ای  قابلیت ساخت  لوگوی مناسب برای  شرکت دارند. 

4) نامهای منحصر به فرد به شما اطمینان می دهد مشابه آن در منطقه وجود  ندارد.

 انتخاب مکان شرکت برای ثبت شرکت در کانادا

در ثبت شرکت در کانادا انتخاب مکان مناسب برای شرکت  بسیار مهم است و آدرس دفتر برای اخذ مجوز و ثبت شرکت لازم است. موقعیت شرکت شما به نیازهای کسب و کار، رقبا، محدودیت های منطقه ای و مشتریان بستگی دارد. مالیات منطقه در انتخاب آدرس تاثیر گذار است، و هزینه ثبت نام تجاری معمولا بین 60 تا 80 دلار است.